Blog

 

Decyzja o wyborze paliwa, którym będziemy ogrzewać nasz dom, musi zapaść już na etapie kupna konkretnego kotła. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań jest dostarczanie niezbędnego ciepła przez piec na ekogroszek. Czym charakteryzuje się to paliwo, czy inwestycja w taki kocioł jest opłacalna i na czym polega mechanizm jego działania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.


 

Piece na pellet to obecnie najlepsze rozwiązanie na rynku kotły na biomasę. Rozwiązania te są nie tylko przyjazne środowisku, ale także bardzo komfortowe w użytkowaniu i wydajne. Sposób ogrzewania domu to bardzo istotna sprawa, a piece na pellet mogą idealnie sprawdzić się także u Ciebie. Musisz jednak pamiętać, że bardzo ważne jest postępowanie według określonych zasad palenia ekologicznym paliwem. Niemniej kotły tego typu są coraz częściej wybierane, ponieważ generują znacznie większe oszczędności, niż jest to w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Czym więcej jest piec na pellet i ile kosztuje? O tym opowiadamy w poniższym artykule. 


 

Zwyczajne, najprostsze piece, wymagające dokładania paliwa co kilka godzin to urządzenia, które nie cieszą się już zbyt dużą popularnością. Mimo iż są to najtańsze sprzęty, to obecnie większość użytkowników sięga po rozwiązania droższe, lecz zapewniające wygodę i komfort użytkowania. Takie potrzeby spełniają piece CO z podajnikiem. Wśród tego typu urządzeń można wyróżnić trzy główne modele budowy. Ten artykuł skupia się jednak na jednym z nich. A konkretniej na kotłach CO z podajnikiem rynnowym.


 

Rynek nowoczesnych kotłów rozwija się niezwykle szybko, a wszystko to za sprawą zmieniających się przepisów i coraz większej świadomości ekologicznej. Stając przed wyborem kotła do swojego domu, często trudno się zdecydować oraz ocenić przydatność poszczególnych funkcji. Z tego powodu sporządziliśmy ranking 5 wyróżniających się propozycji. Dla przejrzystości i możliwości porównania konkretnych cech, pod lupę wzięliśmy wyłącznie kotły na ekogroszek – ranking umożliwia ich ocenę w kilku najważniejszych aspektach.